Co daje odpowiedni trening samoobrony?

Często system, jakim jest krav maga określają takie słowa jak szybkość, prostota, skuteczność i brutalność.

Najczęstszą motywacją trenujących krav maga jest nauka samoobrony.

Jeżeli  zadalibyśmy sobie pytanie, co powinien zawierać trening samoobrony, żeby przyniósł  relatywnie najszybsze efekty ćwiczącym, moglibyśmy wyróżnić następujące parametry:

  • Hybrydowy system walki: trening powinien zawierać najskuteczniejsze techniki obejmujące wszystkie płaszczyzny i dystanse w walce ( stójka, klincz, parter).
  • Walka bronią i niebezpiecznymi narzędziami  oraz obrona przed nimi:  podstawa to nóż i kij – umiejętność posługiwania się nimi wpływa na realizm nauki obrony przed tego typu zagrożeniami. Równoczesnym krokiem jest nauka wykorzystywania do samoobrony  przedmiotów codziennego użytku w myśl zasady „everything is a weapon”
  •  Rozwój fizyczny: praca nad motoryką czyli szybkością, siłą, wytrzymałością oraz gibkością. Podstawowym celem jest zbudowanie silnego i sprawnego ciała, będącego efektywnym narzędziem w czasie sytuacji walki / samoobrony.
  • Procedury bezpieczeństwa:  nauka tego, jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak rozpoznać potencjalne zagrożenie.
  • Rozwój psychiczny: ćwiczenia wzmacniające pewność siebie u trenujących, kontrolę emocji, odporność na stres, determinację oraz mentalność bojową.

Podział ten jest pewnym uproszczeniem i z pewnością każdy z podanych parametrów można by rozszerzyć, czy dodać nowe. Jednak, posługując się tym zestawieniem jako matrycą, widoczne staję się to, że odpowiedni trening samoobrony ma na celu gruntowną zmianę fizyczną i mentalną adepta. Wtedy to nauczane techniki i taktyka walki mogą być wykorzystane przez adepta w najbardziej optymalny sposób i możemy wtedy mówić o umiejętności samoobrony.

W Galvarino Krav Maga metodykę treningów prowadzimy w/g  przedstawionej powyżej matrycy.

Nauczane techniki opierają się na naturalnych odruchach naszego ciała,
dlatego efekty treningu są tak szybko widoczne. Wykorzystujemy w czasie treningów dużą ilość scenariuszy, gier walki, ćwiczeń pomocniczych oraz profesjonalnego sprzętu.

Jeżeli chcesz zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim, zapraszamy do dołączenia do nas – wyniesiesz wiedzę i umiejętności z każdego treningu.

PRZYJDŹ NA PIERWSZY DARMOWY TRENING I SPRAWDŹ NASZĄ JAKOŚĆ!!!!